Чи знаєте ви, чому Михайлівський Золотоверхий монастир називають «Музей втрачених та повернутих шедеврів»?
Можливо, чули про те, як було створено унікальний в Україні музей? Повна відсутність експонатів на час заснування не зупинила науковців, а навпаки – заохотила до кропіткої праці, яка дозволила відновити історію розвитку зруйнованого монастиря.
Хочете дізнатися, яку роль відігравав Михайлівський Золотоверхий впродовж дев’яти століть та яка його сучасна місія?
ЗАХОДЬТЕ ДО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО МОНАСТИРЯ!
У серці столиці України розташувався відновлений з руїн красень – Михайлівський Золотоверхий монастир. Його історія розпочалася ще у 1108-113 роках! Довгий шлях, який вміщує у собі перебудови, руйнації, розграбування, врешті решт повернув киянам та всім українцям архітектурний ансамбль. Разом з тим тут було створено музей. У п’яти залах розміщені експозиції, завдяки яким можна прослідкувати не тільки етапи, історичні події, на тлі яких проходило життя у різні часи, а й побачити культурну спадщину, знайдену та збережену попри всілякі перепони.
Музей Михайлівського Золотоверхого монастиря, який у 2023 році святкуватиме 25 років свого сучасного існування, розкриває таємниці цієї православної святині, демонструє її велич у культурному та архітектурному сенсі.
Знайдіть час, аби поринути у вир історичних подій, які стали вирішальними, пройдіться всіма залами музею, аби зрозуміти, чому ж його називають «Музей втрачених та повернутих шедеврів». На вас чекають незабутні шедеври – шиферні плити із зображенням святих вершників, вражаючі скарби – монети зі срібла та золота, хрести та прикраси, мозаїки та фрески, мистецькі пам’ятки часів Київської Русі, мідний горельєф постаті архангела Михаїла тощо.
Архітектурний ансамбль Михайлівського Золотоверхого монастиря, відтворений наприкінці ХХ ст., є символом духовного відродження України. Приходьте, аби доторкнутися до давньої історії, побачити все на власні очі та відчути велич православної святині.