Чи звертали ви увагу на несхожий на інші будинок-старожил на розі київських вулиць Хорива і Костянтинівської?
Чи хочете дізнатися, чому його називають «кам’яницею війта» і чому довгий час міська міфологія пов’язувала цю споруду з російським імператором Петром Першим?
Чи цікаво вам, як виглядало місто Києво-Поділ в позаминулому столітті, як жили, працювали, святкували, милосердствували подільські мешканці у давні часи?
ЗАХОДЬТЕ ДО МУЗЕЮ
«КАМ’ЯНИЦЯ КИЇВСЬКОГО ВІЙТА»
Ми пропонуємо вам перегорнути сторінки архітектурно-будівельного літопису унікального об’єкта житлової архітектури Києва межі XVII-XVIII ст., що має статус пам’ятки національного значення, та прослідкувати за зміною функціональних облич споруди: від житла одного з найзаможніших чиновників міста до гамівного будинку і подільської богадільні, до міської парафіяльної народної школи і дитячого сиротинця, врешті – до комунальних квартир і сучасної музейної екзистенції.
Широким тлом цьому наскрізному сюжету служать цікаві, а подекуди унікальні музейні предмети, які доповнять ваш києвознавчий і культурний досвід новими фактами. Ви відчуєте, як голосом однієї споруди промовляє ціле місто, що завжди прагло європейських стандартів життя на рівні освіти, доброхотства, міського врядування і побуту.
Знайдіть часинку для подорожі в цей особливий світ правдивих свідчень минулого, винесених потоком життя на узбережжя нашого часу.